همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم، پورشه قصد دارد در سال های آینده مدل های برقی را به خطوط تولید خود اضافه نموده و در راستای ساخت این دسته از وسایل نقلیه حرکت کند
Porsche-Mission_E_Cross_Turismo_Concept-2018 (12)

این کانسپت که در واقع می توان آن را نسخه استیشن مفهومی Mission E تلقی کرد، از طراحی جذابی برخوردار بوده و از پیشرانه ای تمام الکتریکی بهره می برد. این خودروی ۴٫۵ متری به دو موتور برقی مجهز شده که در مجموع بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت داشته و هر چهار چرخ را به حرکت در میاورند.

درباره ظرفیت باتری این خودرو حرفی به میان نیامده، اما با ۱۵ دقیق شارژ می توان تا ۴۰۰ کیلومتر مسافت را پشت سر گذاشت.

Porsche-Mission_E_Cross_Turismo_Concept-2018 (12)

Porsche-Mission_E_Cross_Turismo_Concept-2018 (17)

مفهومی جدید پورشه با توجه به ارتفاع نسبتا زیاد از سطح زمین و پوشش خاص جداره داخلی گلگیرها، شباهت هایی با اتومبیل های کراس اوور داشته و سبک طراحی آن به گونه ایست که گویی یک مدل تولید انبوه است.

image

همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم، پورشه قصد دارد در سال های آینده مدل های برقی را به خطوط تولید خود اضافه نموده و در راستای ساخت این دسته از وسایل نقلیه حرکت کند. سدان Mission E نخستین مدل تمام برقی این کمپانی است که سال آینده وارد خیابان ها خواهد شد.

به لطف این پیشرانه توانمند، کراس توریسمو می تواند شتاب صفر تا ۱۰۰ را در کمتر از ۳٫۵ ثانیه محقق کند. این زمان برای شتاب صفر تا ۲۰۰ کمتر از ۱۲ ثانیه عنوان شده، در صورت فراهم بودن مسیر مستقیم نیز امکان دستیابی به نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت وجود دارد.

Porsche-Mission_E_Cross_Turismo_Concept-2018 (19)

شاید به همین خاطر باشد که مدیر عامل پورشه یعنی آقای الیور بلومه (Oliver Blume) در مصاحبه ای در ژنو احتمال وارد فاز تولید شدن کراس توریسمو را بالا ارزیابی کرده است.

Porsche-Mission_E_Cross_Turismo_Concept-2018 (19)

در نمایشگاه خودروی ژنو که این روزها در حال برگزاری است، پورشه در کنار نمایش برخی از جدیدترین مدل ها از جمله فیس لیفت ۹۱۱ GT3 RS، از یک کانسپت زیبا با نام Mission E Cross Turismo رونمایی کرد.

Porsche-Mission_E_Cross_Turismo_Concept-2018 (19)

از آنجایی که تنها چند ماه با عرضه سدان Mission E فاصله داریم، بعید است که کراس توریسمو زودتر از آن راهی بازار شود. با این حساب شاید در سال ۲۰۲۰ یا پس از آن شاهد تولید نسخه نهایی استیشن برقی پورشه باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *