امروز خواستم یک برنامه ساده و معروف را اینجا بگذارم. درست است که ممکن است خیلی از شما آن را داشته باشید. اما شما هم شاید توضیحاتی را که می‌‌دهم نشنیده باشید.
برنامه گوگل‌تاک، پیغام‌رسانی است که شرکت گوگل عرضه کرد. و بر خلاف دیگر مسنجرهای رایج، از ساده‌ترین حالت گرافیکی برخوردار است.

همانند خود صفحه اصلی سرچ گوگل، و بر خلاف دیگر مشابهاتش به شدت ساده است. 

اگر شما هم گاهی صفحه اول یاهو یا ام‌اس‌ان یا حتی اسک را باز کرده باشید؛ به سنگینی و جذابیت این صفحات خیره مانده‌‌اید. اما آنها به همان اندازه که جذاب هستند، دیر هم لود می‌شوند. که گاهی به شدت دردسر‌آفرین می‌شوند.
مسنجر گوگل هم مانند خود گوگل، ساده و کارا و خلاصه است. بیشتر به کارآیی توجه شده تا به جذابیت. برای همین هم شاید چندان طرفدار نداشته باشد. و جز افرادی که واقعا کار پیام‌‌رسانی برایشان مهم است؛‌ دیگران از یاهو و اُوو و اسکایپ استفاده می‌کنند.


گوگل تاک، هم از مکالمه نوشتاری پشتیبانی می‌کند و هم از مکالمه صوتی. یعنی اگر هر دو طرف که می‌‌خواهند با هم گفتگو کنند به گوگل‌تاک مجهز باشند؛ ساعتها به رایگان می‌توانند با هم حرف بزنند. و اگر دقت کنید، ممکن است هر کدام در شهری باشند و حتی از اینترنت بیسیم (جی‌پی‌آراس) استفاده کنند و مثلا یکی وسط جاده باشد؛‌ که زیبایی کار را بهتر درک می‌‌کنید. 
مزیت بسیار مهم گوگل‌تاک، امن بودن آن است. چرا که گوگل در این مسنجر هم از SSL استفاده می‌‌کند. یعنی از این پروتکل استفاده می‌کند تا همه دیتای رد و بدل شده بصورت کد دربیاید . و توسط شخص ثالثی در میانه راه شنود نشود.
اما اگر از امکان مکالمه صوتی گوگل‌تاک استفاده کنید؛ چه در حال حرف زدن باشید و چه در حالت انتظار، بخش زیادی از خط اینترنتی شما مصرف می‌‌شود. یعنی چیزی حدود 150Kbps را اشغال می‌کند.
گوگل‌تاک امکان ارسال سریع فایل را هم دارد. اما متاسفانه امکان مکالمه ویدئویی را ندارد. که شاید این هم بخاطر رعایت همان سادگی و خلاصگی گوگل بوده باشد.
گوگل‌‌تاک ساده است؛ و راحت در هر سیستمی اجرا می‌شود. اما باز هم شما باید متوجه باشید که در تمام لحظاتی که گوگل‌تاک در حال اجراست، یعنی چه با کسی حرف بزنید و چه در حالت انتظار باشید؛‌ چیزی در حدود 22 مگابایت از حافظه رم را اشغال می‌‌کند. و از پردازش سی‌پی‌‌یو البته خیلی ناچیز مصرف می‌‌کند.
اگر جایی این برنامه رایگان را گیر نیاوردید؛ من اینجا برای دانلود می‌‌‌گذارم.

برای شروع به دانلود، روی لینک زیر کلیک کنید.
حجم فایل: 1.5 مگابایت

رمز: pooya (or) pooyacom.tk

DownLoadمطالب پیشنهادی:

- این تبلت را ببینید!


 

نوشته شده در تاریخ 19 اردیبهشت 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه مفید،     | دیدگاه شما()