امروز قصد دارم یکی از معروف‌ترین سایت‌های دنیا را به شما معرفی کنم. سایتی که معتبرترین مرجع برای ارائه بازدید واقعی همه سایتهاست.
سایت الکسا میزان بازدید همه سایتها را اندازه‌گیری می‌کند و با رتبه‌بندی بین آنها، مقام آنها را به شما معرفی می‌کند.

   

همیشه سایتهای فعال دوست دارند رتبه‌شان در الکسا بالاتر رود. و این هم راهی ندارد الا رسیدن به کیفیت سایت خودشان و بالا رفتن بازدید واقعی سایت. 
وقتی بازدید یک سایت بالا رود، یعنی آن سایت نفوذ و اثر بیشتری دارد. و از نظر اقتصادی هم کسی که به یک سایت، آگهی می‌دهد؛ دوست دارد به سایتی آگهی دهد که بازدیدکننده بیشتری داشته باشد. و به همان میزان هم آگهی گرانتری خواهد پرداخت. بنابراین سایتها دوست دارند رتبه بهتری داشته باشند تا آگهی‌های بیشتر و گران‌تری بگیرند.
وقتی وارد صفحه اول سایت الکسا می‌شویم، با کادر بزرگی روبرو می‌شویم که از شما می‌خواهد سایت مورد نظر خودتان را وارد کنید. ما در اینجا سایت میهن‌دانلود را برای نمونه وارد کردیم:
alexa


در صفحه اعلام نتیجه، به شما چند مقام را نشان می‌دهد. عدد اول از سمت چپ، رتبه جهانی این سایت را نشان شما می‌دهد. که در اینجا 1590 است. یعنی میهن‌دانلود هزار و پانصد و نودمین سایت جهان از نظر میزان بازدیدکننده است. و مسلم است هر چه این عدد کمتر باشد؛ یعنی این سایت، مقام بهتری دارد.

عدد بعدی، رتبه این سایت را در کشور ما نشان می‌دهد. و چنانچه می‌بینید میهن‌دانلود در میان بازدیدکنندگان ایرانی (‌یعنی بازدیدکننده با IP از ایران) مقام 25 را دارد. که جایگاه بسیار خوبی است.alexa


عدد بعدی به شما می‌‌گوید چند تا سایت در دنیا به میهن‌دانلود، لینک داده‌اند. که این تعداد در اینجا 10774 سایت است. شما بر روی کناره این عدد هم می‌توانید کلیک کنید تا این سایتهای لینک‌دهنده را ببینید. مثلا این 12 سایت اول است که به میهن‌دانلود لینک داده‌اند:
alexa


اما اگر دلتان بخواهد بدانید سایتهایی که نزد ایرانیان بالاترین جایگاه را دارند، کدام‌ها هستند؛ می‌توانید بر روی top sites کلیک کنید. در این صورت می‌توانید همه سایتهای برتر دنیا را مشاهده کنید؛ و همچنین می‌توانید سایتهای برتر از نظر ایرانیان را ببینید. مثلا ما در اینجا 25 سایت برتر نزد ایرانی‌ها را می‌گذاریم. چنانچه می‌بینید سایت برتر گوگل است. و همانطور که گفتیم، سایت 25 میهن‌دانلود است.
alexa
alexa

alexaاین هم 20 رتبه برتر جهانی:
alexa

alexaبرخی از فعالان وبلاگی ِعرصه آی‌تی که ما در کناره همین وبلاگ به آنها لینک داده‌ایم، آگهی فراوانی جذب کرده‌اند که البته درآمد خوبی هم دارند. برای همین است که سعی می‌‌کنند منظم‌ترین مطالب و جذاب‌ترین عناوین را در وبلاگ خودشان بگذارند. و بعضا به نویسندگان خود حقوق هم می‌دهند.
راستی دوست دارید رتبه آنها را در الکسا ببینید؟
پس به
الــکــســا سر بزنید!

رتبه افتضاح ما را هم در الکسا نگاه کنید!

نوشته شده در تاریخ 21 اردیبهشت 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: اطلاعات مفید،     | دیدگاه()