شاید برای شما هم پیش آمده که ایمیل‌های ناخواسته‌ای مرتبا برایتان می‌آید. اولین راه برای خلاصی از این ایمیل‌های مزاحم، زدن کلید report as spam است. که به سرویس‌دهنده ایمیل شما گزارش می‌دهد که فرستنده این ایمیل را به عنوان اسپم (ایمیل مزاحم) شناسایی کند.

مسلم است که بعد از این گزارش، هر ایمیلی از آن فرستنده برای شما بیاید، بجای رفتن در پوشه inbox ؛ وارد پوشه spam خواهد شد. و شما راحت خواهید شد.

اما گاهی برخی از فرستنده‌ها را هر چه گزارش کنید که این اسپم است، باز هم برایتان خواهد رسید. مخصوصا که فرستنده آن یک سرویس معروف مانند فیس‌بوک یا گوگل‌گروپ باشد. در اینجا باید چه کرد تا خلاص شد؟

در اینجا ما یک راه ساده را به شما آموزش می‌دهیم که از شر آن فرستنده راحت شوید.

به عکس متحرک نگاه کنید و توضیحات ما را بخوانید.

ایمیل مزاحم

(عکس کیفیت خوبی دارد. اگر جزئیات را نمی‌توانید بخوانید، صفحه‌ی مرورگرتان را زوم کنید. برای زوم کردن، کلید ctrl را نگه داشته، دکمه ویل را در موس بچرخانید - اسکرول کنید)

در صفحه اصلی جیمیل خودتان، روی لینک creat a filter کلیک کنید.


در صفحه‌ای که باز می‌شود، آدرس ایمیل آن فرستنده را کپی کنید.  (یا اسم آن فرستنده را که ممکن است با آدرس‌های مختلف ایمیل بزند، معرفی کنید که هر ایمیلی  این کلمه در آن بود؛ فیلتر شود)

و کلید next step را بزنید.

در صفحه‌ای که باز می‌شود، delete it را تیک بزنید. (انتخاب کنید)

و کلید create filter را بزنید.

در صفحه بعد، به شما نشان داده می‌شود که این فیلتر وجود دارد.

از این به بعد هر ایمیلی از آن آدرس برای شما بیاید، بدون اینکه وارد پوشه اینباکس شما شود (و متعاقبا در برنامه‌هایی مانند گوگل‌تاک برای شما خبررسانی شود که شما ایمیل دارید) بلافاصله حذف خواهد شد.

همچنین شما می‌توانید در هنگام ساختن فیلتر، بجای یک آدرس فرستنده؛ از یک کلمه خاص که معمولا در آن ایمیل وجود دارد، استفاده کنید. در این حالت، اگر فرستنده ایمیل مزاجم، مرتبا آدرس ایمیل خودش را عوض هم بکند؛ دیگر برای شما ایمیلی ارسال نخواهد شد. 


پس دیگر مزاحمی نخواهید داشت!
 

نوشته شده در تاریخ 21 بهمن 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: اطلاعات مفید،     | سوال؟ ()