در اینجا قصد داریم دو تا از تبلت‌های قوی و گران  حال حاضر دنیا را با هم مقایسه کنیم. یکی از سری گالاکسی سامسونگ؛ و دیگری تبلت جدیدی از سونی: اکسپریا.   

مقایسه تبلت‌ها


در قدم اول آنچه در تبلت سونی به چشم می‌خورد، باریک بودن آن است. یعنی چیزی حدود 7 میلیمتر، قطر تبلت است. و دومین خصوصیت منحصر بفرد این تبلت، ضدآب بودن آن است. یعنی اگر این تبلت درون آب بیافتد باز هم کار خواهد کرد. معنی دیگر آن اینطور است که اگر با انگشتان خیس بخواهید با آن کار کنید و فرامین لمسی را اجرا کنید، برایتان به خوبی کار خواهد کرد.

همچنین این تبلت بخاطر حجم بالای پیکسل و همچنین توان بالای پردازنده گرافیکی خود، توان اجرا و نمایش ویدئوهای با کیفیت 4K را هم دارد .

همچنین سونی ادعا دارد که باتری با طول شارژ بالا روی این تبلت نصب کرده است.

در مقابل سامسونگ به میدان آمده است و در قدم اول یک قلم استثنائی برای تبلت خود عرضه کرده است. که به راحتی و با دقت بالا بتوان از آن بر روی تبلت استفاده کرد. و به همین خاطر تبلت خود را به عنوان تبلتی برای تولید محتوا (و نه برای فقط مصرف محتوا) بسیار خوب ارزیابی کرده است. سامسونگ ادعا کرده است که این قلم آنچنان رابط کاربری خوبی است که کاربر بتواند به راحتی بر روی تبلت خود، فرمول‌های ریاضی را بنویسد و رسم آنها را از تبلت بخواهد. یا حتی با قلم خود به راحتی با برنامه فتوشاپ کار کند و عکس را به سرعت ویرایش کند.

مقایسه سخت‌افزاری این دو تبلت را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

 SONY SAMSUNG 
 qualcomm quad core 1.5 GHz ARM quad core  1.4 GHz CPU
 2 GB1  GB ram
 16 + 64 16 + 32 storage + SD card
 595 gr580  grweight
 8.1 MP 5 MP camera 1
 VGA 1.9 MP camera front
 1200 * 1920  800 * 1280 display
BT - wifi - micro USB - HDMIHDMI - BT - wifi - micro USBports  + connection

 Android4.1

 Android 4 OS


 منبع یک

منبع دو 

   

نوشته شده در تاریخ 19 اسفند 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: پیشنهاد سخت‌افزاری،     | سوالی دارید؟ ()