من اخیرا سیم‌کارت رایتل را مورد استفاده قرار دادم. مطلبی به نظرم رسید در مورد نقص این سیمکارت.

همان‌طور که می‌دانید رایتل از سیستم رادیویی 3G استفاده می‌کند. اما چرا این کار که عملا باید یک پیشرفت به حساب آید، به یک نقص تبدیل شده است؟
 


شاید برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بوده که رایتل "فقط" از تری‌جی استفاده می‌کند. بنابراین اگر شما بخواهید رایتل را روی گوشی خودتان فعال کنید، در تمام مدت باید از این سیستم رادیویی استفاده کنید. و همانطور که شاید بدانید؛ این سیستم، باتری زیادی مصرف می‌کند.

یعنی اگر شما با گوشی هوشمند خود، می‌توانید دو روز باتری را نگه دارید؛ عملا با استفاده از 3G مدت خالی شدن باتری شما به حدود 12 ساعت خواهد رسید.

اما نقص اصلی رایتل این نیست. بلکه این است که او فقط از تری‌جی استفاده میکند!

یعنی شما می‌توانید در گوشی خود، قرار دهید که 3G غیرفعال شود. و اگر با رایتل این کار را بکنید؛ کل سیستم رادیویی شما و ارتباط شما با اپراتور رایتل قطع خواهد شد! یعنی نه دیگر می‌توانید دیتا ارسال کنید، نه اسمس بفرستید نه مکالمه کنید! و این همه ماجرا نیست! تازه بعد از این حالت، گوشی شما دائما در حالت «جستجو» قرار خواهد گرفت و دائما باتری شما را مصرف خواهد کرد تا به یک اپراتور دیگر وصل شود! و البته قادر به این کار نخواهد شد چون راتیل از سیستم 2G پشتیبانی نمی‌کند!

و همین امر، باتری شدیدتری  مصرف خواهد کرد!

و این است که شما یا باید رایتل خودتان را دربیاورید و سیمکارت دیگری بگذارید. یا اینکه گوشی خودتان را در حالت «پرواز» قرار دهید که کلیه بخشهای رادیویی گوشی را از کار می‌اندازد. که البته این حالت دوم هم فرقی ندارد با زمانی که عملا گویی شما سیمکارتی ندارید!

و این بود داستان اپراتور پیشرفته مملکت ما که از سیستم تری‌جی برای اولین بار در دنیا استفاده می‌کند!!
 

   

نوشته شده در تاریخ 8 فروردین 92    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: اطلاعات مفید،     | دیدگاه؟ ()