برای بعضی دوستان، سوال پیش آمده بود که چطور به اپ‌های آندروییدی دسترسی داشته باشیم؟ و از کجا می‌توانیم آنها را دانلود کنیم؟ و اصولا دانلود یک اپلیکیشن آندرویدی چه فرقی با دانلود‌های معمول کامپیوتر دارد؟

در اینجا من یک مختصر توضیح در این موارد خدمت‌تان می‌دهم.
اپ
در قدم اول شما باید به سایتی دسترسی داشته باشید که اپ‌های آندرویدی را برای دانلود عرضه می‌کند. بزرگترین و بهترین این سایت‌ها، گوگل‌پلی است. که کاملترین و امن‌ترین و بهترین اپ‌ها را برای دانلود گذاشته است. و همان‌طور که می‌دانید، گوگل صاحب آندروید هم هست.

اما بخاطر سیاست‌های نژادپرستانه‌ی آمریکا، گوگل دسترسی کاربران ایرانی را به اپ‌های آندرویدی تا مدتها مسدود کرده بود. و ما نمی‌توانستیم از گوگل‌پلی استفاده کنیم. 

راه دیگر این است که از سایت‌های ایرانی معروف و نسبتا معتبر استفاده کنیم. در اینجا من سه سایت که اپ‌های آندرویدی را برای دانلود گذاشته‌اند؛ معرفی می‌کنم.

سایت یک    سایت دو    سایت سه

حال باید بدانیم چطور می‌توان به داخل ابزار آندرویدی خودمان (موبایل یا تبلت) یک فایل اپ را بفرستیم و نصب کنیم.

راه اول این است که با رفتن به سایت از داخل کامپیوترمان، فایل را دانلود کرده و سپس به نحوی آن را به داخل موبایل بفرستیم.

برای این فرستادن؛ می‌توان از چند راه استفاده کرد. مثلا آن را به ایمیل خودمان منضم کنیم و بعد ایمیل‌مان را در موبایل باز کرده و آن فایل را دانلود کنیم.

همچنین می‌توانیم از طریق رم‌ریدر، فایل را روی کارت SD موبایل منتقل کرده و بعد از گذاشتن دوباره کارت درون موبایل، آن را نصب کنیم. یا از طریق بلوتوث یا کابل یو‌اس‌بی ، فایل را از کامپیوتر به موبایل منتقل کنیم.

راه بهتر اما برای دانلود، استفاده از اپ‌هایی است که خود این سایت‌ها (که در بالا معرفی کردم) استفاده کنیم. یعنی دیگر نیاز نباشد وارد سایت شویم. بلکه از اپ استفاده کنیم که روی موبایل است. اگر متوجه نشدید، واضح‌تر می‌گویم:

شما از موبایل خودتان، وارد یکی از سه سایت فوق بشوید. آنجا به شما اپ ِ خود این سایت‌ها را برای عرضه گذاشته‌اند. آن را دانلود کرده و نصب کنید. بعد از آن، دیگر لازم نیست وارد آن سایت‌ها بشوید. بلکه این اپ را (که دانلود کرده‌اید) اجرا می‌کنید و در آنجا با انبوهی از اپ‌ها روبرو خواهید شد که می‌توانید هر کدام را انتخاب کرده و دانلود کنید.

راه دیگر هم که کمی پیچیده‌تر است این است که از داخل کامپیوترتان وارد یک سایت شوید که اپ ارائه می‌کند. اپ را انتخاب کنید. کد QR آن را پیدا کنید و با کدخوان موبایل‌تان آن را اسکن کنید. و بلافاصله به آن اپ برای دانلود در موبایل، دسترسی خواهید داشت.

حال می‌رسیم به قسمت نصب:

اکثر موبایل‌ها یک file manager روی خودشان دارند. اما اگر دیوایس آندرویدی شما این برنامه را ندارد، ابتدا باید آن را روی دیوایس‌تان نصب کنید. بعد با این برنامه، فایل اپ را که به روی موبایل‌تان منتقل کرده‌اید، پیدا کرده؛ و آن را نصب کنید.

بد نیست همین جا بگویم پسوند فایل‌های اجرایی اپ‌های آندرویدی APK است. یعنی به راحتی اینگونه فایلها، روی ابزار آندرویدی شما نصب خواهد شد. به همان راحتی که یک فایل EXE روی کامپیوتر ویندوزی شما نصب می‌شود.

   

نوشته شده در تاریخ 28 فروردین 92    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: اطلاعات مفید، برنامه‌ موبایل،     | دیدگاه()