احتمالا همه شما بر روی کامپیوترتان، یک آنتی‌ویروس نصب کرده‌اید. و از اهمیت وجود آن آگاهی کامل دارید.

اما بر روی گوشی هوشمند‌تان چی؟ فکر کرده‌اید چه میزان بدافزار می‌تواند بر روی گوشی یا تبلت آندرویدی شما نصب شده باشد و شما اصلا نفهمیده‌ باشید؟

خوب است بدانید تعداد زیادی آنتی‌ویروس ویژه آندروید تولید شده است. که برخی از آنها معروف هستند و کارایی خوبی دارند.
اپلیکیشنی که اینجا برایتان گذاشته‌ایم، یکی از بهترین‌هاست.

خصوصیت اصلی آن، این است که تمامی اپ‌هایی را که قبلا یا در آینده بر روی ابزار آندرویدی شما نصب می‌شوند؛ اسکن می‌کند. و وجود ویروس و از آن مهمتر وجود تروجان و جاسوس‌افزار را بررسی می‌کند. و در صورتیکه مشکلی نباشد، به شما اعلام «سلامت» می‌کند. و گرنه اجرای آنها را مسدود می‌کند.

مثلا فرض کنید شما یک بازی را بر روی گوشی خودتان نصب کرده‌اید. بطور طبیعی این بازی نباید دسترسی به شماره تلفن‌های شما را درخواست کرده باشد. اگر چنین تقاضایی را کرده باشد، یک درخواست غیرعادی است و به احتمال زیاد این بازی، یک جاسوس‌افزار است. برنامه‌ی امنیتی ما، این درخواست غیرعادی را می‌فهمد و سریعا واکنش نشان می‌دهد.

از دیگر خصوصیات این برنامه، این است که بطور مرتب از تمامی فایل‌های سیستمی و غیرسیستمی شما یک بک‌آپ تهیه می‌کند. مسلما شما اهمیت وجود یک چنین کاری را در آندروید به خوبی می‌دانید و می‌دانید چه کارآیی مهمی دارد در وقتی که گوشی شما با اشکال روبرو شده باشد. 
 
برنامه امنیتی موبایل          

دیگر خصوصیت این برنامه امنیتی، ضدسرقت بودن آن است. شما با ثبت‌نام در این برنامه با ایمیل خودتان، همیشه می‌توانید از کامپیوترتان وارد حساب خود در سایت این برنامه شوید. و آخرین اطلاعات گوشی یا تبلتی را که این برنامه را در آن نصب کرده‌اید؛ مشاهده کنید. یکی از این اطلاعات قابل مشاهده؛ مکان گوشی شماست. 

حتی شما می‌توانید گوشی خودتان را در مواقع عادی در خانه و دفتر خودتان هم پیدا کنید. یعنی چه بسا شما گوشی را در حالت «سکوت» گذاشته باشید و بعد، گوشی‌تان را گم کرده باشید. حالا حتی اگر شماره خودتان را هم بگیرید نمی‌توانید آن را بیابید. اما با استفاده از این برنامه امنیتی، با ورود به سایت این برنامه و ورود به حساب خودتان در آن، می‌توانید به گوشی‌تان فرمان دهید که آژیر بلندی بکشد! و در این حالت آن را خواهید یافت.

البته واضح است در دو حالت قبلی که برشمردیم، لازم است که تبلت یا گوشی شما به اینترنت متصل باشد. (یا از سوی سارق، گاهی متصل شود)

سه کارآیی این برنامه که گفتیم، کاملا رایگان است. اما این برنامه دارای چندین وظیفه دیگر هم هست که پولی است. اما بصورت کوتاه‌مدت (دو هفته) برای شما کار خواهد کرد. عمیقا توصیه می‌کنیم این بخش پولی را اصلا فعال نکنید. و به بخش رایگان آن اکتفا کنید. 

برنامه چیزی حدود 8 مگابایت از فضای حافظه داخلی گوشی یا تبلت شما را اشغال خواهد کرد. و فشار کمی به سی‌پی‌یو خواهد آورد. و از این منظر، برنامه‌ی خوبی است. 

پس از نصب برنامه روی ابزار آندرویدی خود، چند مرحله تنظیمات و ثبت‌نام دارید که فقط یک بار انجام می‌شود که آسان است و ما به آنها مختصر در بالا اشاره کردیم. 

فرمت فایل: apk
حجم فایل: 6.2 مگابایت

DownLoad

لینک کمکی:

download
 

نوشته شده در تاریخ 3 خرداد 92    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه‌ موبایل،     | دیدگاه()