گاهی اپ‌ها یا برنامه‌هایی عرضه می‌شوند که انسان لذت دنیای هوشمند را می‌چشد! برنامه‌هایی که بر اساس رابط کاربری مناسب طراحی شده‌اند. تا کاربر بتواند بخاطر احتیاجات دیجیتال خود، به آنها تکیه کند.

اصولا برخی از برنامه‌ها آنقدر که اعصاب کاربر را خرد می‌کنند؛ کارآیی مناسبی ندارند. اما اکنون زمان رواج و به اوج رسیدن برنامه‌های هوشمند است. و شاید بتوان گفت اندک‌اندک برنامه‌هایی که به هوشمندی و رابط کاربری مناسب توجه نکنند، از گردونه خارج خواهند شد.

یکی از برنامه‌های مناسب که چندی است عرضه شده و نزد تعدادی از کاربران دنیای دیجیتال، رواج یافته؛ برنامه دراپ‌باکس است. و ما در اینجا اندکی از فایده‌های این برنامه را برایتان توضیح می‌دهیم. و نحوه استفاده از آن را اندکی شرح می‌دهیم.

شاید تعداد کسانی که از بیش از یک کامپیوتر، بطور مرتب استفاده می‌کنند؛ در حال افزایش باشد. چرا که اندک اندک تکیه به دنیای دیجیتال در حال افزایش است.

شما احتمالا یک کامپیوتر دسکتاپ در خانه دارید. یکی هم در محل کارتان دارید. یک لپ‌تاپ هم شاید داشته باشید. و در کنار اینها احتمالا یک ابزار آندرویدی هم دارید یا به زودی خواهید داشت.

وقتی شما از فقط یک کامپیوتر استفاده می‌کنید؛ مسلما تکیه‌تان برای حفظ و ضبط برنامه و اطلاعات دیجیتال‌تان، هارد دیسک آن کامپیوتر خواهد بود. و هر چه شما دیتای بیشتری برای نگهداری داشته باشید؛ مسلما به سمت هارد دیسک‌های با ظرفیت بالاتر خواهید رفت. و این همه نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

اما وقتی از دو کامپیوتر (یا بیشتر) در حال استفاده باشید؛ مسلما دیگر ظرفیت بالای هارد یکی از کامپیوترها همه نیاز شما را برطرف نخواهد کرد. و شما باید علاوه بر اینکه به ظرفیت بالای هارد بر روی هر دو کامپیوتر خود نظر داشته باشید؛ باید یک رابط بین دو کامپیوتر هم تعریف کنید. مثلا یک فلش مموری با ظرفیت بالا هم برای نقل و انتقال دائمی بین این دو کامپیوتر تهیه کنید.

اما دراپ‌باکس چه می‌کند؟

شما با استفاده از یک اکانت (حساب) در دراپ‌باکس و نصب برنامه دراپ‌باکس بر روی حداقل یکی از کامپیوترهایتان، به شیوه‌ای جدید از نقل و انتقال امن دسترسی خواهید داشت. به این نحو که در هر جایی که باشید؛ و با هر کدام از کامپیوترهایتان که در حال کار باشید؛ یا اصلا با کامپیوتر عمومی به حساب دراپ‌باکس‌تان که وصل شوید، می‌توانید به همه فایل‌های ضروری‌تان دسترسی داشته باشید.

و از همه مهمتر اینکه کار با دراپ‌باکس بسیار راحت است.

دراپ‌باکس
به این نحو که شما بر روی کامپیوتر اصلی‌تان (مثلا کامپیوتر خانه‌تان) برنامه دراپ‌باکس را نصب می‌کنید. حسابی‌ هم در دراپ‌باکس (با استفاده از ایمیل‌تان) می‌سازید. از این لحظه به بعد شما یک پوشه (فولدر) در کامپیوترتان دارید که هر فایلی را که درون این پوشه کپی کنید؛ با اولین اتصال شما به اینترنت، بصورت خودکار به سرور دراپ‌باکس آپلود می‌شود. و شما غیر از کپی کردن فایل درون این پوشه، هیچ کار دیگری لازم نیست انجام دهید. حتی لازم نیست مرتبا به حساب خود، لاگین (ورود) کنید.

بعد از این، شما به محل کارتان می‌روید. بدون اینکه برنامه دراپ‌باکس روی کامپیوتر محل کارتان نصب باشد، وارد سایت دراپ‌باکس می‌شوید؛ به حساب‌تان لاگین می‌کنید؛ و به همه فایل‌هایی که درون آن پوشه گذاشته بودید؛ دسترسی خواهید داشت!

برای مثال شما تعدادی عکس دارید که دوست دارید هر وقت که لازم شد، به دوستان‌تان نشان دهید. اگر لپ‌تاپ‌تان که عکس‌ها درون آن است، همراهتان بود که هیچ! اما اگر نبود چی؟ با حساب دراپ‌باکس‌تان، با هر کامپیوتری که در دسترس‌تان باشد، همه عکس‌های لازمی که در دراپ‌باکس کپی کرده‌اید؛ همیشه در کنار شماست.

حال بجای عکس، بگذارید فایل‌های اطلاعاتی و کاری. فایل رمز‌های یک سری برنامه که مورد نیاز یک مهندس کامپیوتر است. یا هر فایل کاری دیگر که نیاز دارید همیشه در کنار شما باشد. با دراپ‌باکس همیشه فایل‌های ضروری را همراه خواهید داشت.

حال اگر درون کامپیوتر دوم خودتان هم برنامه دراپ‌باکس را نصب کنید؛ کارتان راحت‌تر هم خواهد شد. به این نحو که همان پوشه‌ای که در کامپیوتر اول‌تان وجود دارد، بطور خودکار درون کامپیوتر دوم‌تان هم وجود خواهد داشت. و شما فقط باید یک پوشه را باز کنید!

البته واضح است باید هر دو کامپیوتر شما حداقل در زمانی که برنامه دراپ‌باکس در حال آپلود و دانلود خودکار است، به اینترنت وصل باشد. و حتی اگر اتصال دائم هم به اینترنت ندارید، بعد از کپی کردن فایل درون پوشه دراپ‌باکس، برنامه منتظر خواهد ماند تا اولین اتصال شما به اینترنت. و با وصل شدن هر کدام از کامپیوترهای شما به اینترنت، عمل مورد نیاز (آپلود یا دانلود) را انجام خواهد داد. و به اصطلاح آپ‌دیتینگ خواهد کرد.

کار دیگری که دراپ‌باکس برای شما انجام می‌دهد، عمل پوشه‌های مشترک است بین دو حساب متفاوت دراپ‌‌باکس. الان توضیح می‌دهم.

فرض کنید شما و دوست کاری شما هر دو از دراپ‌باکس استفاده می‌کنید. و مسلما تعدادی فایل کاری دارید که باید مرتبا برای هم ارسال کنید. و واضح است که الان از ایمیل‌هایتان برای ارسال پی‌درپی استفاده می‌کند. 

اما با دراپ‌باکس ببینید چقدر کار راحت می‌شود!

 شما در پوشه دراپ‌باکس خودتان، یک پوشه جدید ایجاد می‌کنید. با راست‌کلیک روی این پوشه جدید، آن را به پوشه اشتراکی دراپ‌باکس تعریف می‌‌کنید. سپس وارد حساب دراپ‌باکس خودتان در سایت دراپ‌باکس می‌شوید. و از طریق ایمیل، دوست‌تان را دعوت می‌کنید که در این پوشه، مشترک شود. دوست شما ایمیل را دریافت می‌کند. از طریق آن وارد حساب خودش در سایت دراپ‌باکس می‌شود. و مشترک شدن را تایید می‌کند. و همه این عملیات فقط یک بار انجام می‌شود. و پس از آن؟

از این به بعد هر فایلی که شما درون پوشه اشتراکی (که درون پوشه دراپ‌باکس شماست) کپی می‌کنید، درون پوشه اشتراکی در پوشه‌ی دراپ‌باکس کامپیوتر دوست شما هم وجود خواهد داشت! و هر تغییری که شما روی این فایل انجام دهید؛ روی آن فایل کامپیوتر دوست شما هم انجام خواهد شد و هر تغییری که دوست شما روی فایل انجام دهد، بر فایل روی کامپیوتر شما هم اعمال خواهد شد. به همین راحتی!

دراپ‌باکس امکان جالب دیگری هم دارد. و آن اینکه توان تشخیص شبکه داخلی را دارد.

فرض کنید شما فایلی را درون پوشه خود گذاشته‌اید و آن به سرور دراپ‌باکس آپلود شده است. حال از کامپیوتر دوم خودتان که با کامپیوتر اول‌تان هم‌شبکه است (مثل وقتی که هر دو از یک مودم-روتر وایرلس در حال استفاده باشند) می‌خواهید فایل را از پوشه دراپ‌باکسی خودتان بردارید. در این حالت فایل بجای اینکه از سرور دراپ‌باکس و از طریق اینترنت به کامپیوتر دوم شما دانلود شود؛ از کامپیوتر اول شما و از طریق شبکه داخلی شما به کامپیوتر دوم شما دانلود خواهد شد. و مزیت آن را هم متوجه خواهید بود. سرعت بالای انتقال شبکه داخلی نسبت به سرعت اینترنت شما!

خصوصیت دیگری که باید اینجا ذکر کنم این است که حتما متوجه شده‌اید که دراپ‌باکس برای این خدماتی که به شما ارائه می‌کند؛ مجموعه‌ای از آپلود ودانلود به سرور دراپ‌باکس از طریق اینرنت شما انجام می‌دهد. واین یعنی شما باید از خط اینترنتی مناسبی برخوردار باشید و به مصرف ترافیک خودتان هم متوجه باشید. یعنی اگر یک فایل سنگین 200 مگابایتی را درون پوشه دراپ‌باکس خود بگذارید، باید منتظر 200 مگابایت آپلود باشید که دراپ‌باکس شروع خواهد کرد. تنها کاری که دراپ‌باکس برای راحتی شما در این حالت می‌تواند انجام دهد این است که محدودیت آپلود و محدودیت دانلود می‌توانید برای دراپ‌باکس خود تعریف کنید. به این نحو که به دراپ‌‌باکس بگویید نهایتا از سرعت 10 کیلوبایت‌درثانیه برای آپلود استفاده کن. یعنی پهنای باند اینترنت شما با محدودیت تعریف شده به دراپ‌باکس اختصاص داده شود. یا وقتی قرار است چیزی را به پوشه دراپ‌باکس من دانلود می‌کنی، از نهایتا 20 کیلوبایت در ثانیه ی پهنای باند اینترنتی من حق داری استفاده کنی (یا کمتر یا بیشتر). و این‌ها را در بخش تنظیمات برنامه می‌توانید اعمال کنید.

یک خدمت جالب دیگر هم که البته توسط یک
سایت دیگر انجام می‌شود این است که شما می‌توانید یک لینک دانلود از اینترنت را ارائه کنید تا مستقیما به حساب (پوشه) دراپ‌باکس شما واریز شود. و نیاز نباشد یک بار آن را به کامپیوتر خودتان دانلود کنید و یک بار آن را به سرور دراپ‌باکس آپلود کنید. بلکه مجموعا فقط یک بار دانلود از دراپ‌باکس خواهید داشت. بعد از ساختن حساب در این سایت، برنامه دراپ‌باکس بطور خودکار آن را تشخیص خواهد داد و از شما خواهد پرسید که این سایت جدید را تایید می‌کنید؟ که با تایید شما(مسئولیت این تایید با خود شماست) لینک‌های آن سایت به دراپ‌باکس شما واریز خواهد شد.

دراپ‌باکس در حالت رایگان، مجموعا 2 گیگابایت فضا به شما خواهد داد. که برای فایل‌های ضروری یک کاربر، مناسب به نظر می‌رسد. با این حال شما با برخی کارها که در سایت آن توضیح داده شده است، می‌توانید مقداری هم فضای تشویقی دریافت کنید.

استفاده از دراپ‌باکس، بیشتر از آنکه مفید باشد؛ لذت‌بخش است. و این را باید کاربر دنیای دیجیتال باشی تا بفهمی!


شما برای ایجاد حساب در دراپ‌باکس می‌توانید اینجا را کلیک کنید:

کلیک

و برای دانلود برنامه 31 مگابایتی دراپ‌باکس می‌توانید از ادامه همان لینک بالا و یا از این جا استفاده کنید:

دانلود

و اگر دانلود یکباره برنامه برایتان مشکل است، می‌توانید از طریق پویاکام این برنامه را تکه‌تکه دانلود کنید.

DOWNLOAD 1

DOWNLOAD 2

DOWNLOAD 3

DOWNLOAD 4

DOWNLOAD 5


هر قسمت را جدا جدا دانلود کنید. سپس همه قسمت‌های پنجگانه را در یک فولدر بگذارید. سپس قسمت اول را
رر کرده و از فشردگی خارج کنید. بطور خودکار بقیه قسمت‌ها هم به هم خواهند چسبید و فایل واحد را تشکیل خواهند داد. حالا فایل واحد را نصب کنید.

رمز فایل فشرده: pooyacom.com


 

نوشته شده در تاریخ 9 خرداد 92    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه مفید،     | دیدگاه ()