گاهی در دنیای سخت‌افزار به مواردی بر‌می‌خورم که اندکی شگفت‌زده می‌شوم! و می‌بینم ارزش این را دارد که آن را معرفی کنم.

شاید شما هم برای خرید یک مانیتور، وقت گذاشته باشید تا بهترین نمونه‌ی در بازار را بخرید. که هم با بودجه‌تان سازگار باشد و هم محصول قابلی باشد. از طرف دیگر شاید شنیده باشید که محصول جدیدی اخیرا به بازار عرضه شده، که تلویزیون‌ هوشمند نام دارد.

مانیتور لمسی

حال این مانیتور را نگاه کنید. در نظر اول یک مانیتور معمولی 22 اینچ است. اما با کمی دقت به مشخصات آن، متوجه می‌شویم که یک تاچ‌مانیتور است! یعنی یک مانیتور با صفحه لمسی. بنابراین می‌توانیم با پورت اچ‌دی‌ام‌آی آن را به کامپیوتر وصل کنیم. و از ویندوز 8 لذت ببریم. و از آنجا که این پورت هم خروجی است و هم ورودی، بنابراین علاوه بر اینکه تصویر کامپیوتر به مانیتور منتقل می‌شود؛ فرامین صفحه لمسی هم به کامپیوتر منتقل می‌شود.

مانیتور لمسی

اما این همه ماجرا نیست. درون این مانیتور، یک سی‌پی‌یو آرم هم کار گذاشته شده است! با رم یک گیگابایتی و مموری 8 گیگابایتی! پس با یک کامپیوتر سبک روبرو هستیم! این دیوایس، آندروید 4 بر خود دارد. بنابراین اگر آن را از کامپیوتر جدا کنیم، مانند یک تبلت بزرگ، می‌تواند مستقلا کار کند!

مانیتور تاچ

مانیتور ما، برای خودش هم اسپیکر دارد و هم وای‌فای! با صفحه‌ نمایش فول‌اچ‌دی!

پس آیا می‌توان آن را یک آل‌این‌وان کامل نامید؟ به نظر من که نه! همان که یک اسمارت‌مانیتور بنامیمش، خیلی بهتر است!

کار دیگری که با این مانیتور می‌توانیم انجام دهیم، تماشای تلویزیون است. یعنی چه وقتی که به کامپیوتر وصل است و چه وقتی که تحت آندروید کار می‌کند و از طریق پورت یو‌اس‌بی خودش، می‌تواند یک برنامه تلویزیون دیجیتال را اجرا کند. پس مانند یک اسمارت‌تی‌وی هم می‌توان از آن کار کشید!

ایده‌ی بسیار جالبی است که سازنده به کار برده. و از آن بهتر اینکه با قیمت مناسب 450 دلاری آن را عرضه کرده است.

صفحه سازنده مانیتور

   

نوشته شده در تاریخ 20 خرداد 92    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: پیشنهاد سخت‌افزاری،     | نظر شما؟()