همان‌طور که می‌دانید گوگل‌ریدر از 10 تیرماه از کار می‌افتد. بنابراین برای کسانی‌که به فیدخوانی عادت دارند، نیاز به یک برنامه‌سایت جایگزین احساس می‌شود. 

یکی از بهترین سایت‌هایی که من دیدم سایت
فیدلی است. که شما همانند گوگل‌ریدر می‌توانید سایت‌ها و فیدها را در آن مشترک شوید. و آنها را پیگیری کنید.

خصوصیت دیگری که این سایت دارد این است که شما می‌توانید از طریق رابطی که با سایت گوگل برقرار می‌کند، به حساب (اکانت) گوگل خودتان وارد شوید و همه فیدهایی را که در گوگل‌ریدر خودتان داشتید، به فیدلی منتقل کنید. و مطمئن باشید رمز حساب گوگل شما به فیدلی منتقل نخواهد شد چرا که شما در فیدلی رمزتان را وارد نمی‌کنید. بلکه در صفحات خود گوگل این کار را می‌کنید و از طریق گوگل به فیدلی عملیات انتقال را انجام می‌دهید. و اصولا شما با این عملیات، در خود فیدلی لاگین کرده‌اید. و نیازی به ساختن حساب تازه نخواهید داشت.

فیدلی

بعد از شروع به کار، شما با صفحه‌ی نسبتا مناسبی برای خواندن روبرو خواهید شد. (عکس 1) فونت خوب و تیتر مناسب. شما می‌توانید در بخش بالایی و سمت راست، معین کنید که همیشه کل مقالات برای شما نشان داده شود، یا فقط بخشی از آن. که من، همه مقالات را ترجیح می‌دهم. ضمنا من برای خواندن راحت، مرورگرم را اندکی زوم کردم. تا فونت‌ها بزرگ‌تر شوند. (برای زوم صفحات در مرورگر، کلید کنترل را بگیرید و همزمان کلید ویل موس را بچرخانید)

شما با آوردن موس به کناره‌ی سمت چپ صفحه، می‌بینید که یک کادر مدیریت باز می‌شود. (عکس 2) شما در اینجا به گروه‌هایی که درست کرده‌اید و آخرین مقالات تازه هر کدام سریعا دسترسی خواهید داشت.

برای درست کردن گروه‌های مختلف، روی «ارگانیز» کلیک کنید. تا صفحه مربوط به آن باز شود. (عکس 3) در اینجا شما می‌توانید گروه‌های مختلف بسازید. برای هر کدام اسم دلخواه بگذارید. و هر فید را با کشیدن نام آن به درون هر گروه، گروه‌بندی کنید.

همچنین با کلیک بر روی نماد «قلم» می‌توانید هر فید را ویرایش کنید. اسمش را عوض کنید. و گروهش را تغییر دهید. (عکس 4)
کار با فیدلی در مواردی زیباتر و راحت‌تر از گوگل‌ریدر است. به نظر من که گوگل‌ریدر خیلی گیر داشت.

امیدوارم از خواندن فیدها همچنان بهره ببرید.


مطلب تکمیلی من را در مورد «فیدلی در آندروید» بخوانید.
 

نوشته شده در تاریخ 31 خرداد 92    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: اطلاعات مفید،     | دیدگاه شما ()