امشب می‌خواهیم همانطور که قول داده بودم، برنامه‌ی پاکسازی برای ابزارهای آندرویدی اینجا توضیح دهیم و دانلود کرده و نصب نماییم. 
یکی از کاملترین برنامه‌ها برای پاکسازی و سریع‌ کردن گوشی و تبلت آندرویدی، برنامه‌ی کلین‌مستر است. که در چهار شاخه فعالیت می‌کند. 
اگر به صفحه‌ی اصلی این اپ نگاه کنید (عکس 1) این چهار بخش را خواهید دید. که به ترتیب  اهمیت توضیح می‌دهیم.
 
clean master

ابتدا به قسمت مدیریت اپ‌ها (اپ‌منیجر) می‌رویم.
صفحه‌ی این قسمت باز می‌شود (عکس 2) که چهار بخش اصلی در تب افقی بالایی دارد. ابتدا مهمترین بخش را که همان آنیستال کردن اپ‌هاست، نگاه می‌کنیم. (عکس 2) در این بخش همه اپ‌هایی که شما روی ابزارتان دارید، نمایش داده می‌شود. شما با کلیک روی هر کدام از آنها می‌توانید آن را آنیستال کنید (عکس 6) و همچنین می‌توانید گزینه‌ی بک‌آپ را انتخاب کنید. با زدن این گزینه، فایل ستاپ این اپ در پوشه‌ای ذخیره می‌شود تا شما بعدا بتوانید دوباره آن اپ را نصب کنید. مجموعه‌ی اپ‌هایی که بک‌آپ گرفته‌اید؛ در ستون اِی‌پی‌کی‌فایل نشان داده می‌شود (عکس 4) که با کلیک روی هر کدام، می‌توانید آن را دوباره اینستال کنید. و ستون چهارم اپ‌منیجر هم به فایل‌های انتقال‌یافته (موُود) اختصاص دارد (عکس 3) یعنی فایلهایی که از حافظه داخلی ابزار، به کارت اس‌دی منتقل شده‌اند و از آنجا فعالیت می‌کنند. 
به صفحه‌ی اصلی اپ برمی‌گردیم (عکس 1) و گزینه فایل‌های جونک را انتخاب می‌کنیم. منظور، فایل‌های اضافی و زباله‌ای برنامه‌هاست که قابلیت پاک شدن دارند. (عکس 7) برنامه با اسکن کردن، آنها را لیست می‌کند. و شما با زدن دکمه‌ی کلین، آنها را پاک می‌کنید. (عکس 8) این گزینه‌ی بسیار مهمی است که ابزار شما سریعتر کار کند. و حافظه‌ی داخلی آن؛ خالی‌تر شود. 
به صفحه‌ی اصلی اپ بازمی‌گردیم. (عکس 1) و گزینه بوست‌مموری را انتخاب می‌کنیم. منظور هم یعنی قوی کردن رم دستگاه. که باز یعنی خالی کردن رم از اطلاعات اضافی و بی‌‌اهمیت. (عکس 9) که بعد از اسکن کوتاهی، می‌توانید دکمه بوست را بزنید تا رم شما از اطلاعات اضافی پاک شود. (عکس 10)
به صفحه‌ی اصلی اپ بازمی‌گردیم. (عکس 1) و بخش دیگر یعنی آنتی‌ویروس را انتخاب می‌کنیم. (عکس 11) در اینجا خطرات مهم برای دستگاه، اسکن می‌شود. اما عموما خطری که اخطار داده می‌شود، پاک کردن حافظه (هیستوری) وب‌گردی است! اینکه چرا این مورد در بخش «آنتی‌ویروس» طبقه‌بندی شده، ما هم بی‌اطلاعیم! اما با کلین کردن می‌توانید این اخطار را رفع کنید. 
به صفحه اصلی بازمی‌گردیم. (عکس 12) همان طور که در بخش گزینه‌ها مشاهده می‌کنید، گزینه‌ تنظیمات (ستینگ) را می‌توانیم انتخاب کنیم. (عکس 13 و 14) در اینجا گزینه‌های مفیدی وجود دارد که توضیح می‌دهیم.
گزینه دوم یعنی ویجت شناور یک ویجت گرافیکی است که شما می‌توانید با فعال کردن آن، از صفحه اصلی ابزار؛ رم را آزاد کنید. که با انیمیشن و صدا این کار را انجام می‌دهد. گرچه گزینه جذابی است، اما توصیه‌ی ما این است که آن را فعال نکنید. چرا که بعد از چند بار استفاده، خسته‌کننده و آزاردهنده می‌شود.
در بخش سوم (جونک کلینر) شما می‌توانید انتخاب کنید که هر بار که اسکن این بخش انجام می‌شود؛ کدام گزینه‌ها اسکن شود و برای کلین شدن، پیشنهاد شود. خط اول، این است که در هنگام اسکن این بخش، مموری (رم) هم اسکن شود. خط ششم می‌گوید که بخش فایل‌های بک‌آپ‌گرفته شده هم اسکن شود. خط هفتم هم می‌گوید فایل‌های بزرگ نظیر ویدئو‌های روی دستگاه هم  هر بار اسکن شود. پیشنهاد ما این است که هر سه‌ی این‌ها را غیرفعال کنید. چرا که هر بار که می‌خواهید جونک‌فایل‌ها را پاکسازی کنید، وقت زیادی خواهد گرفت. خط دوم می‌گوید هر بار که حافظه‌ی داخلی خیلی پر شد، به شما خبررسانی بکند؟ خط سوم می‌گوید برای پاکسازی لازم به شما خبررسانی کند؟‌ خط چهارم سایز حافظه مورد بحث برای این خبررسانی‌ها را تعیین می‌کنید. 
گزینه‌ی بعدی ِبخش تنظیمات، سکیوریتی است. در خط اول آن، بخش حفاظت کلی برای همه دستگاه را روشن می‌کنید. که همان آنتی‌ویروس فعال است. که هر اپ جدیدی را که روی دستگاه نصب کنید، آن را اسکن کرده و سلامت آن را بررسی کرده به شما اطلاع خواهد داد. پیشنهاد جدی ما به شما این است که این بخش را فعال کنید که یکی از بهترین بخش‌های این برنامه است. همچنین خط دوم را هم فعال کنید که می‌گوید سایت‌های مورد وبگردی قرار گرفته را هم از جهت آلوده نبودن، بررسی می‌کند. در خط سوم شما می‌توانید یک لیست تهیه کنید که از تنظیمات بالا، مستثنی بماند. 
به بخش اپ‌منیجر در تنظیمات می‌رسیم. خط دوم می‌گوید اپ‌هایی که توان انتقال به کارت اس‌دی را دارند، به شما خبررسانی کند؟
در بخش فون‌بوست در تنظیمات، گزینه‌های آزادسازی رم را داریم. در خط اول یعنی وقتی رم خیلی پر شده است، به شما خبررسانی بکند؟‌ در خط دوم، پر شدن را چه سطحی از رم تعریف می‌کنید؟ خط سوم می‌گوید می‌خواهید هر بار که صفحه‌ی نمایش ابزار خاموش شد؛ یک آزادسازی رم بصورت خودکار انجام شود؟ در خط پنجم وقتی سی‌پی‌یو خیلی درگیر یک برنامه می‌شود به نحوی که باطری زیادی مصرف می‌کند و حرارت زیادی تولید می‌شود، می‌خواهید به شما خبررسانی کند؟‌ خط بعد همین خبررسانی را در مورد اپ‌هایی که ری‌استارت می‌کنند ابزار را، سوال می‌کند. خط بعد هم خبررسانی در وقت ری‌استارت شدن ابزار را سوال می‌کند. 
در بخش ایگنور لیست، شما استثناهای اسکن‌های رم یا حافظه را تعیین می‌کنید. (اختیاری است)
بخش بعد هم که زبان‌های برنامه است. که فارسی بین‌شان نیست. 
به صفحه‌ی اصلی می‌رویم. (عکس1) در بخش مموری، یک گزینه ابتکاری وجود دارد که با ورود به آن بخش شما می‌توانید دمای سی‌پی‌یو را چک کنید.(عکس9) که دستگاه آن را اسکن می‌کند. (عکس 15) و برنامه‌هایی که دما را بالا می‌برند، به شما معرفی می‌کند. (عکس16) که شما اگر بخواهید آنها را می‌بندید. (عکس 17) به نظر می‌رسد برنامه در این بخش به دمای واقعی سی‌پی‌یو توجهی ندارد. بلکه برنامه‌هایی که درصد قابل توجه از فعالیت سی‌پی‌یو را اشغال کرده‌اند، برای بستن پیشنهاد می‌کند. چرا که ابزارهایی که سنسور حرارتی درون خود ندارند هم در این بخش عمل می‌کنند. 

برنامه، بسیار مفید و لازم برای یک ابزار آندرویدی است. که اگر صفت قابل انتقال بودن خود این برنامه به کارت اس‌دی را هم مد نظر قرار دهیم، به خوب بودن آن بیشتر واقف خواهیم شد. 

پویاکام نصب این برنامه را روی گوشی یا تبلت آندرویدی توصیه می‌کند.

این برنامه (اپ) را از اینجا می‌توانید دانلود کنید:


حجم برنامه: 10.5 مگابایت
فرمت برنامه: APK 

نوشته شده در تاریخ 8 مهر 93    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه‌ موبایل،     | دیدگاه()