می‌دانید ویندوز یک بخش دارد که با آن می‌توانید هاردتان را مرتب کنید. که به آن defragmenter گفته می‌شود. اما باید بدانید برنامه‌های حرفه‌ای‌تری هم برای این مرتب‌سازی وجود دارد.
ما در ادامه یکی از این برنامه‌ها را به شما معرفی می‌‌کنیم...

 
شاید بتوان گفت زمانی که این برنامه برای مرتب کردن هارد شما مصروف می‌کند؛ از خود برنامه ویندوز بیشتر طول بکشد. اما مطمئن باشید این مرتب‌‌سازی خیلی بهتر و کامل‌تر انجام می‌شود.

شما همچنین با این برنامه در بخش health آن می‌توانید سلامتی هارد خودتان را آزمایش کنید. این برنامه همه چیز را حتی دمای فعلی هارد را به شما می‌گوید. سرعت انتقال دیتای هاردتان را به شما دقیقا خواهد گفت. و حتی میزان بافر هارد را هم به شما عرضه خواهد کرد.

defrag

بد نیست همین جا خیلی کوتاه بگوییم بافر چیست. بافر، نوعی حافظه ی کـَـش است که در حد فاصل بخش اصلی هارد و کابل اتصال وجود دارد. و تک‌تک دیتایی که سی‌پی‌‌یو طلب می‌کند که روی رم بیاید؛ ابتدا از روی صفحات هارد روی این حافظه کش می‌آید. و از آنجا به رم منتقل می‌شود. هر چه این میزان حافظه بیشتر باشد؛ سرعت انتقال دیتا از هارد بیشتر خواهد بود. این مقدار حافظه خیلی کم است. یعنی در هاردهای جدید یک ترابایتی؛ معمولا این حافظه فقط 64 مگابایت است. در مورد هاردهای قدیمی‌تر مسلما این مقدار حتی شاید حدود یک مگابایت باشد. و شما با این برنامه می‌توانید میزان دقیق بافر هاردتان را اندازه بگیرید.

شما می‌توانید این برنامه را بگونه‌ای تنظیم کنید که بعد از اتمام کارش؛ کامپیوتر شما را خاموش کند. چرا که گاهی برای هاردهای بزرگ، عمل defragmenting ساعت‌ها طول می‌کشد. و خوب است شب‌ها که می‌روید بخوابید، آن را اجرا کنید.

برای شروع به دانلود این برنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید.
حجم فایل: 3.4 مگابایت

رمز: pooya (or) pooyacom.tk

DownLoad 

نوشته شده در تاریخ 7 خرداد 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه مفید،     | دیدگاه()