امروز می‌خواهم یک برنامه امنیتی را به شما معرفی کنم که بخش مهمی از قسمت‌هایش را به رایگان عرضه می‌کند.
همان طور که می‌دانید چند سری برنامه مخرب وجود دارد که به کامپیوتر شما لطمه می‌زند. یا بهتر بگوییم در کامپیوتر پی‌سی شما اجرا می‌شود و به خود شما ضرر می‌زند. (ادامه...)


یکی از معروف‌ترین این برنامه‌ها که همه می‌شناسند؛ ویروس‌ها هستند. تعریف خلاصه ویروس یعنی برنامه‌ای که اکثرا ناخواسته در کامپیوتر شما اجرا می‌شود و به فایل‌های سیستم شما لطمه می‌زند. و نتیجه اجرای یک ویروس، این است که کامپیوتر شما کارایی‌اش را از دست می‌دهد. و یا برخی از فایل‌های دیتای شما تخریب می‌شود.

برای برخورد با ویروس‌ها هم برنامه‌های متعدد آنتی‌ویروس وجود دارد که بسیاری‌شان هم معروف هستند. و احتمالا شما هم یکی از این آنتی‌ویروس‌ها را در کامپیوترتان نصب کرده‌اید.

انواع دیگری از برنامه‌های مخرب وجود دارد. مانند تروجان‌ها، اسپمرها، اسپای‌های، سایتهای مخرب و ...

مثالی دیگر بزنم. شاید دیده باشید برای وارد کردن اطلاعات حساب بانکی‌تان، بانکها یک صفحه‌ی امنیتی به شما ارائه می‌کنند که به شما توصیه می‌کند بجای ورود اعداد حسابتان با کیبورد، از طریق موس و یک صفحه داخل سایت، ارقام را وارد کنید. می‌دانید برای چی؟

برای برنامه‌های متعدد کی‌لاگر. یعنی برنامه‌هایی که عملکرد کلید‌های کیبورد را ضبط کرده به نقطه معلومی ارسال می‌کند. مثلا اعداد رمز حساب بانکی شما را به یک دزد اینترنتی ارسال می‌کند.

به تمام برنامه‌هایی که ویروس نباشد، و بجای ضرر زدن به کامپیوتر شما، به خود شما ضرر می‌زند؛ به طور خاص گفته می‌شود: مال‌ور malware . یعنی برنامه‌هایی که بر خلاف ویروس‌ها که نفعی به حال نویسنده ویروس ندارد و فقط به حال قربانی، ضرر دارد؛ مال‌ورها هیچ ضرری به سیستم قربانی نمی‌زنند؛ و در مقابل، برای نویسنده برنامه مال‌ور، نفع اغلب مالی دارد.

برای مقابله با مال‌ورها؛ نصب آنتی‌ویروس هیچ فایده‌ای ندارد. بلکه باید دنبال برنامه‌ی دیگری باشید. که به آنها مشخصا آنتی‌مال‌ور گفته می‌شود.

ما در اینجا یکی از کاری‌ترین و معروف‌ترین این برنامه‌ها را معرفی کرده و برای دانلود شما می‌گذاریم.

این برنامه سه قسمت پرکاربرد دارد که روی شکل متحرک برای شما مختصرا توضیح می‌دهم. (عکس کیفیت خوبی دارد. اگر جزئیات را به خوبی نمی‌بینید؛ صفحه مرورگرتان را زوم و درشت کنید)قسمت اول آن بخش scan کامپیوتر شماست. تا بدانید قبلا آیا برنامه مال‌ور روی سیستم شما نصب شده است یا نه. و اگر چنین برنامه‌ای پیدا شد، در قدم بعدی می‌توانید به آنتی‌مال‌ور فرمان دهید که این برنامه را پاک کند یا قرنطینه کند.

بخش اسکن، دو بخش مهم دارد. که اولی، اسکن سریع است. و دومی اسکن کامل است. و واضح است که اولی خیلی سریعتر تمام می‌شود.
بخش دومی برنامه، protection است. یعنی بخش حمایت زنده از کامپیوتر شما که در همین حال حاضر، برنامه‌ی مخرب جدیدی روی کامپیوتر شما نصب نشود. این بخش خیلی مهم است. و حواستان باشد که enabled باشد.

بخش سوم هم که باز باید خیلی مهم حسابش کنید، بخش آپدیت برنامه است. چرا که این برنامه هم مانند آنتی‌ویروس‌ها باید به آخرین سری از برنامه‌های مخربی که در دنیا عرضه شده دسترسی داشته باشد و آنها را بشناسد. بنابراین توصیه می‌شود هر روز این آنتی‌مال‌ور را آپدیت کنید. مسئله‌ای که اینجا باید بگویم اینکه آپدیت این برنامه خیلی راحت و سریع است. اغلب چیزی حدود 10 کیلوبایت دریافت کرده و راه‌اندازی می‌کند.

مسئله‌ی فنی که خوب است بگویم اینکه برنامه در حالت عادی (که پنجره اصلی آن بسته است و فقط آیکون آن در کنار ساعت در تسک‌بار وجود دارد) حافظه رم خیلی اندکی از سیستم شما اشغال می‌کند. و هیچ اتکای قابلی به سی‌پی‌یو ندارد. فقط وقتی پنجره را باز می‌کنید و مثلا می‌خواهید اسکن انجام دهید، چیزی حدود 100 مگابایت رم شما را مصرف خواهد کرد.

همچنین برای وقتی که نیاز دارید به برنامه فرمان آپدیت شدن بدهید؛ می‌توانید بجای باز کردن پنجره اصلی برنامه، با راست کلیک کردن روی آیکون آن و انتخاب فرمان آپدیت، این کار را انجام دهید.

همین جا بگویم خوب است گزینه بلوک کردن سایت‌های آلوده را هم در همین قسمت راست‌کلیک برنامه که هستید، فعال کنید. تا سایت‌هایی که حملاتی را به شما انجام می‌دهند؛ مسدود شوند.

همچنین گزینه راست کلیک برای تمامی فایل‌ها هم اضافه خواهد شد. یعنی بعد از نصب این برنامه، گزینه‌ای به گزینه‌های راست‌‌کلیک عمومی شما اضافه خواهد شد که با راست کلیک کردن روی هر فایلی، می‌توانید فرمان اسکن آن فایل خاص را با این برنامه بدهید تا برای شما اسکن کند که آیا این برنامه مخرب هست یا نه.

امیدوارم این برنامه برایتان مفید باشد.

حجم فایل: 9.8  مگابایت
فرمت فایل: rar

رمز فایل: pooyacom.ir

مطالب پیشنهادی:نوشته شده در تاریخ 27 تیر 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه مفید،     | دیدگاه()