دوست دارید روی موبایل‌تان یک قطب‌نما داشته باشید تا در هر کجایی که بودید؛ بتوانید شمال جغرافیایی را پیدا کنید؟
البته گوشی‌های پیشرفته معمولا یک قطب‌نمای داخلی هم دارند. و برخی دیگر هم با GPS اصولا فراتر از قطب‌نما هستند.
اما اگر شما یک گوشی ساده و معمولی داشتید چه؟
اگر برنامه‌ای باشد که گوشی ساده و بدون تجهیزات شما را به یک قطب‌نمای کامل تبدیل کند، آیا این برنامه را می‌خواهید؟ (ادامه...)

کافی است گوشی شما جاوا داشته باشد. و اکثر گوشی‌هایی که بلوتوث دارند؛ جاوا هم دارند.

حالا با نصب این برنامه روی گوشی‌تان که تحت جاوا اجرا می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد با توجه به موقعیت خورشید یا ماه در آسمان، گوشی خود را به سمت یکی از این دو کوکب بگیرید، و شمال را پیدا کنید.

قضیه ساده است. گوشی شما باید زمان و تاریخ درستی داشته باشد. سپس در اولین اجرایی که دارید؛ شهر خودتان را روی برنامه تنظیم کنید. همه چیز حل است!

بعد از آن اگر روز باشد و خورشید را در آسمان ببینید، کافی است که فلش خورشید را روی صفحه گوشی‌تان به سمت خورشید واقعی بگیرید. شمال را خواهید دانست. و اگر شب بود و ماه را در آسمان داشتید؛ مسلما ماه روی صفحه گوشی شما هم هست. پس باز هم شمال را خواهید دانست. البته گاهی در هنگام روز هم ماه در آسمان هست. در همین زمان روی گوشی شما هم خورشید هست و هم ماه! و البته واضح است بعضی شب‌ها ماه در آسمان شهر شما نیست. پس در گوشی شما هم نه ماه هست و نه خورشید! در این هنگام است که قطب‌نمای شما از کار خواهد افتاد!

این برنامه قبله اسلامی را هم با توجه به شمال در شهر شما به شما نشان خواهد داد.

قطب‌نما

همچنین می‌توانید در صفحه اول برنامه، اوقات شرعی شهر خودتان را هم ببینید. این اوقات را اگر کمی نیاز به تنظیم دارند، می‌توانید یکبار مرتب کنید تا در بقیه اوقات روزهای دیگر هم اعمال شود.

برای دیدن قطب نما،‌ وارد بخش منوی برنامه شوید و گزینه دوم را انتخاب کنید. بقیه ریزه‌کاری‌های برنامه را خودتان یاد خواهید گرفت.

برای کار کردن برنامه، برنامه روی پی‌سی خودتان دانلود کرده از حالت فشرده دربیاورید. سپس به گوشی‌تان ارسال کرده در آنجا اجرا کنید.

فرمت فایل: rar

فرمت برنامه: jar

حجم فایل: کمتر از 1 مگابایت

رمز برنامه:pooyacom.ir




نوشته شده در تاریخ 28 تیر 91    | توسط: پویا کام    | طبقه بندی: برنامه‌ موبایل،     | بازخورد()