PooyaCom پویاکام ، فعال عرصه آی‌تی صاحب و راه‌انداز تعدادی اپلیکیشن فعال در اینجا مطالب و اطلاعات مفید را تقدیم می‌کنیم tag:http://pooyacom.mihanblog.com 2020-11-27T11:26:18+01:00 mihanblog.com سفیر 2020-11-10T14:58:38+01:00 2020-11-10T14:58:38+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/474 پویا کام یکی از فیلم‌هایی که در ایران ساخته شده است و ارزش دیدن را دارد، فیلم سفیر است. روایت داستان ورود قیس‌بن‌مسهر به کوفه.موسیقی فیلم هم دلنواز است.تماشا کنید: یکی از فیلم‌هایی که در ایران ساخته شده است و ارزش دیدن را دارد، فیلم سفیر است. روایت داستان ورود قیس‌بن‌مسهر به کوفه.
موسیقی فیلم هم دلنواز است.
تماشا کنید:

]]>
برکت 2020-11-07T14:41:16+01:00 2020-11-07T14:41:16+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/473 پویا کام شاید شنیده باشید نان و برکت نان. واین دو تا با هم فرق می‌کنند. همه دنبال نان‌اند. دنبال پول و درآمد و تعداد صفرهای موجودی حساب. هیچ‌کس دنبال برکت نان نیست. اصلا نمی‌دانند برکت نان چیست. شاید قضیه علی را شنیده باشید. وقتی ازش پرسیدند تو چطور این طور قدرت بدنی و پهلوانی داری، و این نان خشک جو را می‌خوری؟ جواب داد به برکت نان توجه کنید. مثال می‌زنم. هندوانه با هندوانه فرق می‌کند؟ شما مقداری از درآمدتان را برمی‌دارید و می‌روید بازار و یک هندوانه می‌خرید و می‌خورید. آیا

شاید شنیده باشید نان و برکت نان. واین دو تا با هم فرق می‌کنند.

همه دنبال نان‌اند. دنبال پول و درآمد و تعداد صفرهای موجودی حساب. هیچ‌کس دنبال برکت نان نیست. اصلا نمی‌دانند برکت نان چیست.

شاید قضیه علی را شنیده باشید. وقتی ازش پرسیدند تو چطور این طور قدرت بدنی و پهلوانی داری، و این نان خشک جو را می‌خوری؟ جواب داد به برکت نان توجه کنید.

مثال می‌زنم.

برکت نان

هندوانه با هندوانه فرق می‌کند؟ شما مقداری از درآمدتان را برمی‌دارید و می‌روید بازار و یک هندوانه می‌خرید و می‌خورید. آیا همه این خریدن‌ها مثل هم است؟

هندوانه‌ای که امثال من و شما می‌خریم و می‌خوریم، آیا مساوی است با هندوانه‌ای که آن معتاد سابق و ترک‌کرده می‌گیرد که الان از 6 صبح سر کار سخت کارخانه بلورسازی می‌رود، وقتی کوفته و خسته برمی‌گردد سر راه می‌خرد، جلوی زن و بچه‌اش می‌گذارد، و می‌گوید خدا من را بخشید و من هم مواد را گذاشتم کنار.

واقعا یکی است؟

یک مقدار خوشبختی دارد؟

]]>
آمریکا 2020-11-04T14:39:21+01:00 2020-11-04T14:39:21+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/472 پویا کام شرکت عجیب و گسترده مردم آمریکا در انتخابات را خوب است خیلی‌ها ببینند. آن هم در این شرایط بهداشتی. آن را مقایسه کنید با آخرین انتخابات در کشور ما که واقعا رقت‌انگیز بود. واقعا چرا در کشوری مثل آمریکا که نه ملی‌گرایی در آن وجود دارد نه انقلابی بوده نه رهبری دارد نه مذهب نقشی در سیاست دارد؛ چنین حضوری از مردم را شاهدیم؟ ما خودمان را در این مدت مسخره کرده بودیم؟ به مردم‌مان دروغ می‌گفتیم؟ داشتیم ادا درمی‌آوردیم؟ دستور از آن طرف بود؟ این کلیپ طنز را که دیگران ساخته‌اند اینجا بازنشر می‌کنیم. جالب درست شرکت عجیب و گسترده مردم آمریکا در انتخابات را خوب است خیلی‌ها ببینند. آن هم در این شرایط بهداشتی.
آن را مقایسه کنید با آخرین انتخابات در کشور ما که واقعا رقت‌انگیز بود.
واقعا چرا در کشوری مثل آمریکا که نه ملی‌گرایی در آن وجود دارد نه انقلابی بوده نه رهبری دارد نه مذهب نقشی در سیاست دارد؛ چنین حضوری از مردم را شاهدیم؟
ما خودمان را در این مدت مسخره کرده بودیم؟ به مردم‌مان دروغ می‌گفتیم؟ داشتیم ادا درمی‌آوردیم؟ دستور از آن طرف بود؟
این کلیپ طنز را که دیگران ساخته‌اند اینجا بازنشر می‌کنیم. جالب درست کرده‌اند.

]]>
آمریکا آمریکا ! 2020-10-26T17:12:08+01:00 2020-10-26T17:12:08+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/471 پویا کام این تبلیغ را که تلویزیون دم‌به‌دم می‌گذارد، دیده‌اید؟! یک خانمی وارد صفحه می‌شود و به تعداد 787 مرتبه می‌گوید پسر، من و پسر، پسر، پسر، پسر دوست، پسر دوست دارم، پسر می‌خواهم، پسر، پسر، پسر ... یعنی کلا تبلیغ پسر است؛ برای آن خانم با آن رفتارهای جنسی و ظواهر به شدت شهوت‌انگیز! معلوم نیست تلویزیون دارد تبلیغ برای کالاهای اقتصادی می‌سازد یا پ.ـورن تهیه می‌کند! باور کنید برای ترویج شهوترانی و وارد کردن بیننده به دنیای شهوت، اصلا لازم نیست برهنگی وجود داشته باشد

این تبلیغ را که تلویزیون دم‌به‌دم می‌گذارد، دیده‌اید؟!

یک خانمی وارد صفحه می‌شود و به تعداد 787 مرتبه می‌گوید پسر، من و پسر، پسر، پسر، پسر دوست، پسر دوست دارم، پسر می‌خواهم، پسر، پسر، پسر ...


یعنی کلا تبلیغ پسر است؛ برای آن خانم با آن رفتارهای جنسی و ظواهر به شدت شهوت‌انگیز!

معلوم نیست تلویزیون دارد تبلیغ برای کالاهای اقتصادی می‌سازد یا پ.ـورن تهیه می‌کند!

باور کنید برای ترویج شهوترانی و وارد کردن بیننده به دنیای شهوت، اصلا لازم نیست برهنگی وجود داشته باشد.
 ذهن انسان آنقدر خیال‌پرداز است که هر چه پوشیدگی بیشتر باشد، بیشتر می‌تواند آنچه را نیاز دارد، درون خودش بسازد. اصولا سایت‌های پ.ـورن اشتباهی را که انجام می‌دهند این است که خیال می‌کنند هر چه بیشتر برهنگی را کثیف‌تر و رفتارها را سگی‌تر کنند، موثرتر است. در حالیکه نتیجه عکس می‌دهد.

یعنی شما به راحتی می‌توانید یک پسر جوان را که دچار انحراف جنسی شده، با نمایش آنچه در سایت‌های پ.ـورن وجود دارد، بیدار کنید. حالی‌اش کنید که آخر این رفتارها این کثافت‌ است. و این روش بسیار نتیجه می‌دهد.

اما وقتی یک برنامه در لفافه ساخته می‌شود، موضوع آن هم اصلا جنسی نیست، اما آنها که برنامه را ساخته‌اند و روح‌شان را به شیطان فروخته‌اند، به راحتی می‌توانند هزاران نفر را در شهوت غرق کنند. هزارن پسر اکثرا بسیار جوان را با شهوترانی نابود کنند.

سرتاپای این تبلیغ ِمثلا کلاس آموزشی، دارد شهوت سگی را تبلیغ می‌کند. تا هزاران پسر تازه بالغ به رفتارهایی نظیر خودارضایی بیافتند. و این زن با این لحن کثیف و صورت آلوده و اداهای فاحشه‌گون، آن‌ها را در دنیای شهوات نابود کند. آینده شان را خراب کند. اراده‌شان را تخریب کند. و خوشبختی را ازشان بگیرد.

واضح است و همه می‌فهمند که این زن دارد می‌گوید پسر دوست دارد. و پیام عمیق‌ترش این‌که با اینکه خانواده دارد، باز هم اهل پسر است. یعنی یک جوری پنهان در حال ترویج کردن ِخیانت به شوهر است.
مردم که خر نیستند، می‌فهمند شما دارید چه می‌کنید.
درست است، بسیاری را متنفر می‌کند. اما بسیاری را هم آلوده می‌کند.

اما کسانی که می‌فهمند شما دارید چه کار می‌کنید، وظیفه دارند حرف بزنند. و شما را رسوا کنند. و با شما مبارزه کنند.


به صحنه‌ی فرعی این تبلیغ نمی‌پردازم چرا که از اهمیت کمتری برخوردار است. مثلا چرا در یک نما این طور باسن آن یکی خانم نشان داده می‌شود؟ منظور خاصی نداشتید لابد! یا چرا خانم معلم که در تلویزیون شروع می‌کند به درس دادن، لباس‌ش در پایین‌تنه این قدر تنگ است؟ منظور کثیفی نداشتید لابد!

فقط من مانده‌ام بعد از این همه تاکیدی که این خانم روی پسر می‌کند، ‌آخرش آن خانم دیگر می‌گوید: می‌شود برای دخترم؟
آدم می‌خواست بلند شود بکوبد توی کله‌ی خرش!
جالب که خانم اولی هم که انگار لجش گرفته باشد، جواب می‌دهد: نخیر نمی‌شود!

-          کلاس آموزشی چی خوبه؟

-          پسر!

-          چی؟

-          پسر!

-          کجا؟

-          پسر!

-          چطور؟

-          پسر!

-          چه وقت؟

-          پسر!

-          چی؟

-          پسر!

-          پسر پسر پسر! 

]]>
کارتن 2020-10-24T16:31:29+01:00 2020-10-24T16:31:29+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/468 پویا کام ]]> تکلیف 2020-10-21T17:21:02+01:00 2020-10-21T17:21:02+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/467 پویا کام فرانک آندروود بعد از ماه‌ها توطئه‌چینی برای کله‌پا کردن رییس‌جمهور آمریکا، به دیدن او می‌رود تا شاهد استعفای او و جانشین شدن خودش باشد. -          فرانک: هنوز هم می‌گم لازم نیست این کار را بکنین آقای رییس‌جمهور! -          گرت: با نماینده کنگره دیدار کردم. عقب‌نشینی نمی‌کنه. -          فرانک: خب، عقب می‌رونیمش! -   &nb

فرانک آندروود بعد از ماه‌ها توطئه‌چینی برای کله‌پا کردن رییس‌جمهور آمریکا، به دیدن او می‌رود تا شاهد استعفای او و جانشین شدن خودش باشد.

فرانک آندروود

-          فرانک: هنوز هم می‌گم لازم نیست این کار را بکنین آقای رییس‌جمهور!

-          گرت: با نماینده کنگره دیدار کردم. عقب‌نشینی نمی‌کنه.

-          فرانک: خب، عقب می‌رونیمش!

-          گرت: راهی نیست دیگه.

-          فرانک: لباس شما برازنده من نیست.

-          گرت: این تکلیف الهی است.

]]>
کارواش 2020-10-20T14:29:59+01:00 2020-10-20T14:29:59+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/466 پویا کام شاید خواسته باشید ماشین‌تان را به کارواش ببرید. اما ندانید کارواش چطور کار می‌کند یا چطور کارواشی مناسب شرایط شماست.بد نیست بدانید کارواش‌ها دو جور هستند. یا اتوماتیک هستند که همه کار را دستگاه‌ها بطور خودکار انجام می‌دهند و نیازی نیست شما حتی از خودرو پیاده شوید.نوع دوم هم کارواش‌های دستی است. که آن‌هم دو جور است. یا همه چیز در اختیار شما است و شما خودتان ماشین را می‌شویید. یا اینکه ماشین را می‌سپارید دست کارگرهایی که بصورت دستی و با استفاده از دستگاه‌های فشار آب، خودرو را برایتان می‌شوین شاید خواسته باشید ماشین‌تان را به کارواش ببرید. اما ندانید کارواش چطور کار می‌کند یا چطور کارواشی مناسب شرایط شماست.
بد نیست بدانید کارواش‌ها دو جور هستند. یا اتوماتیک هستند که همه کار را دستگاه‌ها بطور خودکار انجام می‌دهند و نیازی نیست شما حتی از خودرو پیاده شوید.
نوع دوم هم کارواش‌های دستی است. که آن‌هم دو جور است. یا همه چیز در اختیار شما است و شما خودتان ماشین را می‌شویید. یا اینکه ماشین را می‌سپارید دست کارگرهایی که بصورت دستی و با استفاده از دستگاه‌های فشار آب، خودرو را برایتان می‌شویند.
در ادامه دو نوع کارواش موجود در بازار را می‌توانید نگاه کنید.
]]>
داخل خودرو 2020-10-12T14:12:31+01:00 2020-10-12T14:12:31+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/465 پویا کام تمیز کردن داخل ماشین شاید ساده به نظر برسد. اما بد نیست بدانید که روشهای حرفه‌ای برای اینکار وجود دارد.دیدن ویدئویی در این‌باره با زیرنویس فارسی؛ خالی از لطف نیست. تمیز کردن داخل ماشین شاید ساده به نظر برسد. اما بد نیست بدانید که روشهای حرفه‌ای برای اینکار وجود دارد.
دیدن ویدئویی در این‌باره با زیرنویس فارسی؛ خالی از لطف نیست.

]]>
خاطره آقای مجری 2020-10-10T02:31:22+01:00 2020-10-10T02:31:22+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/464 پویا کام ایشان که می‌بینید یک برنامه ثابت در شبکه نسیم دارد. که ظاهرا همین روزها همچنان در حال ضبط است. در این قسمت که من داشتم می‌دیدم، داشتند این خاطره نمایشی را نقالی می‌کردند: من مدرسه که می‌رفتم در سن نوجوانی، خواستم استقلال مالی داشته باشم و پول‌توجیبی نگیرم. و با آن به «مشهد» برویم. یک روز با دوستم از مدرسه که می‌آمدیم، شروع کردیم از همه مغازه‌ها پرسیدیم کسی کارگر نمی‌خواد؟ همه یک نگاهی به سرتاپای ما که بسیار ضعیف بودیم می‌کردند و می گفتند نه. دست آخر یک مغازه‌دار گف

ایشان که می‌بینید یک برنامه ثابت در شبکه نسیم دارد. که ظاهرا همین روزها همچنان در حال ضبط است.

برنامه جهانی 20:30

در این قسمت که من داشتم می‌دیدم، داشتند این خاطره نمایشی را نقالی می‌کردند:
من مدرسه که می‌رفتم در سن نوجوانی، خواستم استقلال مالی داشته باشم و پول‌توجیبی نگیرم. و با آن به «مشهد» برویم. یک روز با دوستم از مدرسه که می‌آمدیم، شروع کردیم از همه مغازه‌ها پرسیدیم کسی کارگر نمی‌خواد؟ همه یک نگاهی به سرتاپای ما که بسیار ضعیف بودیم می‌کردند و می گفتند نه.
دست آخر یک مغازه‌دار گفت توی مغازه کار ندارم. اما کار منزل دارم. ما گفتیم چی؟ گفت نظافت. قبول کردیم و رفتیم خانه را شروع کردیم به تمیز کردن.
بعد خود مغازه‌دار آمد و گفت خودم هم کثیفم. بیاییم من را در حمام بشورید.
بعد کار ما این بود که یک ماه هر روز از مدرسه که می‌آمدیم می‌رفتیم خانه فلانی و توی حمام کیسه می‌کشیدیمش.

وقتی در همه دنیا برنامه‌هایی در حال اجرا است که به کودکان آموزش‌های جنسی داده شود تا آنها بتوانند از خودشان حفاظت کنند، برای همین است. برای اینکه یک دانش‌آموز 12 ساله نرود خانه «غریبه» و باهاش برود توی حمام و هزار اتفاق جنسی برایش بیافتد. و به کسی هم نتواند بگوید. و یک ماه هم این کار را ادامه دهد.

در همه دنیا دارند این کار را می‌کنند تا از کودکان‌شان محافظت کنند. اما در تلویزیون ما دارند ترویج می‌کنند و برنامه می‌سازند تا مشکلات جنسی برای کودکان جامعه پیش بیاید. و لابد اسباب خنده شود!

برای همین با برنامه 2030 مخالفید لابد! 
]]>
کالچر 2020-10-08T13:44:12+01:00 2020-10-08T13:44:12+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/462 پویا کام ایشان در شبکه 3 داشتند یک خاطره‌‌ای را تعریف می‌کردند از راهپیمای اربعین در عراق و در آخر نتیجه گرفتند کجای جهان یک چنین «کالچری» پیدا می‌کنید که اینطور بشود. منظورشان هم از کالچر، فرهنگ بود! خاطره هم این بود که یک سری ایرانی بودیم که عربی را با لهجه می‌توانستیم حرف بزنیم. رفته بودیم به سمت کربلا. در اطراف بصره وارد یک خانه عراقی شدیم که از زوار پذیرایی می‌کرد. نشسته بودیم که من عکس مرد خانه را روی دیوار خانه دیدم. و احساس کردم این مرد را یک جایی دیدم. از زن خانه که در حال

ایشان در شبکه 3 داشتند یک خاطره‌‌ای را تعریف می‌کردند از راهپیمای اربعین در عراق و در آخر نتیجه گرفتند کجای جهان یک چنین «کالچری» پیدا می‌کنید که اینطور بشود.
منظورشان هم از کالچر، فرهنگ بود!

خاطره هم این بود که یک سری ایرانی بودیم که عربی را با لهجه می‌توانستیم حرف بزنیم. رفته بودیم به سمت کربلا. در اطراف بصره وارد یک خانه عراقی شدیم که از زوار پذیرایی می‌کرد.
نشسته بودیم که من عکس مرد خانه را روی دیوار خانه دیدم. و احساس کردم این مرد را یک جایی دیدم. از زن خانه که در حال پذیرایی از ما بود پرسیدم این کی است؟‌ او که خیال می‌کرد ما عراقی‌ هستیم؛ گفت این شوهرم است که در جنگ با ایران در فلان سال کشته شده است.
من به فکر فرو رفتم و یادم آمد که من همان سال همان جا در جنگ بودم. و یادم افتاد که من این مرد را دیده‌ام و احتمالا خودم کشته‌امش.
حالم بد شد و بلند شدم بروم. زن مانع شد و گفت چرا می‌خواهی بروی. و من مجبور شدم بگویم قضیه را.
زن در واکنش آمد زد توی سرش و گفت خاک بر سر من و شوهرم و جد و آبادم که موجب ناراحتی زائر امام حسین شدم که می‌خواهد خانه من را ترک کند. اگر از اینجا بروی یعنی امام حسین من را قابل ندانسته است و شک نکن که خودم را می‌کُشم.

آقای خاطره‌گو به اینجا که رسید اشک در چشمانش جمع شد و آن سوال را مطرح کرد. همان کجا و کالچر را !

جواب به ایشان این است:
خیلی جاها!
هر کجا که مذهب حکومت می‌کند و این، حکومت عقل را تعطیل می‌کند؛ این رفتارها هست. اصلا هم قابل افتخار نیست. بلکه شرم‌آور است.
به هند بروید خواهید دید کارهایی را مردم می‌کنند که این رفتاری که شما گفتید اصلا در مقابلش هیچ است. کافی است کسی فکر کند خدای شیوا از داخل معبد؛ دارد بدجوری بهش نگاه می‌کند. و بعد چنان رفتارهای شرم‌آور و جاهلانه‌ای از خودشان نشان می‌دهند که باید رفت و با جهاد مسلحانه آمد و آن مردم را نجات داد!
به کشورهایی که همین الان مذهب کاتولیک در آنها حکومت می‌کند، مثل کشورهای آمریکای لاتین؛ نگاه کنید. دقیقا همانند همین کارناوال‌های مذهبی، ده‌ها برابر غلیظ‌تر وجود دارد. ده‌ها نفر خودشان را جلوی مجسمه مسیح می‌کشند. دقت کردید؟ می‌کُشند؛ نه اینکه عکس شوهرشان را پرت کنند یک طرف.

شرم‌آور است دینی که آمده تا رفتارهای جاهلانه را تعطیل کند؛ رسیده به اینجا که در رقابت افتاده در اجرای بد و بدتر رفتارهای جاهلانه. و جالب اینکه در این مسابقه همیشه هم باخته است!
شرم‌آور است دینی که آمده تا عقل باشد؛ جهل نباشد؛ دینی که سراسر قرآنش عقل است و نور است و زیبایی؛ می‌رسد به این برنامه‌های کثیف تلویزیونی ، که جهالت را تبلیغ می‌کند و نمی‌داند که این «کالچر» اصلش مال جاهای دیگر است.

شرم‌آور است تلویزیون ما و حکومت ما افتاده است دست این آدم‌ها.
دست این کالچر.

]]>
باسوادها 2020-10-05T11:59:58+01:00 2020-10-05T11:59:58+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/461 پویا کام در اینجا از برنامه‌های مسخره‌ی صداوسیما حرف زدیم. وقتی هیچ کدام از حاضرین در جلسه را نمی‌شد دید!حالا در برنامه‌ای که امروز در حال پخش بود، این صحنه را دیدم. دو نفر در فاصله بسیار کمی از هم ایستادند، در حال حرف زدن بلند و فوت کردن توی صورت هم هستند، و هیچ کدام توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکردند. اگر هم فکر کردید برنامه قدیمی است، به صورت کارگران که در پشت صحنه هستند، نگاه کنید. راستی چرا صداسیمایی‌ها عقل ندارند؟! در اینجا از برنامه‌های مسخره‌ی صداوسیما حرف زدیم. وقتی هیچ کدام از حاضرین در جلسه را نمی‌شد دید!
حالا در برنامه‌ای که امروز در حال پخش بود، این صحنه را دیدم.

صداوسیما

دو نفر در فاصله بسیار کمی از هم ایستادند، در حال حرف زدن بلند و فوت کردن توی صورت هم هستند، و هیچ کدام توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکردند.
اگر هم فکر کردید برنامه قدیمی است، به صورت کارگران که در پشت صحنه هستند، نگاه کنید.
راستی چرا صداسیمایی‌ها عقل ندارند؟!
]]>
آمریکا 2020-10-03T15:39:41+01:00 2020-10-03T15:39:41+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/460 پویا کام اخیرا مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا انجام شد. شاید خیلی قابل توجه نبود این مناظره یا حتی این انتخابات بی‌سرانجام. اما در انتخابات سال 1980 انتخابات بسیار مهمی انجام شد. که یک طرف کارتر بود که رییس‌جمهور هم بود. و در دوره‌ی او انقلاب ایران انجام شد. و سپس سفارت آمریکا اشغال شد. و در زمان این انتخابات و این مناظره، همچنان غائله سفارت در ایران تمام نشده بود. و طرف دیگر هم ریگان بود. کسی که بعدها نقش بسیار مهمی در حوادث جهان ایفا کرد. که یکی تمام کردن جنگ در ایران بود. و دیگری نابودی شوروی. اخیرا مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا انجام شد. شاید خیلی قابل توجه نبود این مناظره یا حتی این انتخابات بی‌سرانجام.
اما در انتخابات سال 1980 انتخابات بسیار مهمی انجام شد. که یک طرف کارتر بود که رییس‌جمهور هم بود. و در دوره‌ی او انقلاب ایران انجام شد. و سپس سفارت آمریکا اشغال شد. و در زمان این انتخابات و این مناظره، همچنان غائله سفارت در ایران تمام نشده بود.

ریگان - کارتر

و طرف دیگر هم ریگان بود. کسی که بعدها نقش بسیار مهمی در حوادث جهان ایفا کرد. که یکی تمام کردن جنگ در ایران بود. و دیگری نابودی شوروی.
جالب اینجاست که اخیرا اسنادی منتشر شده که از طرف ایران، کسانی در این انتخابات دخالت داشتند و آشکارا از به قدرت رسیدن ریگان حمایت کردند! همان ریگان که بعدها از سال 1365 بالاترین فشارها را به ایران وارد کرد و شکست در جنگ کار او بود.
این یکی از مناظرات کامل بین این دو است. کارتر از جایگاه یک رییس‌جمهور محکم حرف می‌زند. و ریگان معترض و شوخ می‌تازد.
دیدن این فیلم بعد از سالها (با زیرنویس فارسی) خالی از لطف نیست.
]]>
غول یاماها 2020-10-01T17:19:45+01:00 2020-10-01T17:19:45+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/459 پویا کام در اینجا از غول کاوازاکی حرف زدیم و این موتورسیکلت 1400 را معرفی کردیم. بد نیست بدانید یاماها هم یک غول 1300 دارد. اما این موتورسیکلت 260 کیلویی 4 سیلندر بیشتر از 150 اسب‌بخار ندارد. و برای همین شتاب و نهایت سرعت پایین 250 کیلومتربرساعت دارد. و این‌ها به کلی این غول یاماها را از گردونه رقابت خارج می‌کند. شاید بیشتر باید این موتور را در رده تورینگ و سفر قرار داد تا یک سوپربایک افسانه‌ای. در ادامه این موتور را می‌توانید مشاهده کنید که در جاده چطور حرکت می‌کند.
در اینجا از غول کاوازاکی حرف زدیم و این موتورسیکلت 1400 را معرفی کردیم.
بد نیست بدانید یاماها هم یک غول 1300 دارد.

yamaha 1300

اما این موتورسیکلت 260 کیلویی 4 سیلندر بیشتر از 150 اسب‌بخار ندارد. و برای همین شتاب و نهایت سرعت پایین 250 کیلومتربرساعت دارد.
و این‌ها به کلی این غول یاماها را از گردونه رقابت خارج می‌کند.
شاید بیشتر باید این موتور را در رده تورینگ و سفر قرار داد تا یک سوپربایک افسانه‌ای.
در ادامه این موتور را می‌توانید مشاهده کنید که در جاده چطور حرکت می‌کند.
]]>
کبری 2020-09-27T13:33:53+01:00 2020-09-27T13:33:53+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/458 پویا کام هلی‌کوپتر جنگنده کبری برای ما ایرانی‌ها خیلی شناخته‌شده است. چرا که هلی‌کوپتر پایه در هوانیروز است. و در جنگ هم خیلی حضور داشته است؛ حضوری موفق.این جنگنده بخاطر سادگی و باریک بودن و سلاح‌های کارا و باز هم ساده برای جنگ هوایی علیه اهداف زمینی، بسیار موفق است. و مانور خوبی هم دارد که بتواند از خودش محافظت کند. این هلی‌کوپتر هم‌اکنون در بسیاری از ارتش‌های دنیا در حال خدمت است: ایران، کره، اسرائیل، ترکیه، ژاپن، چین، پاکستان، تایلند، اتریش؛ و نیروی دریایی آمریکا. در اینجا ویدئویی کوتاه از آ هلی‌کوپتر جنگنده کبری برای ما ایرانی‌ها خیلی شناخته‌شده است. چرا که هلی‌کوپتر پایه در هوانیروز است. و در جنگ هم خیلی حضور داشته است؛ حضوری موفق.
این جنگنده بخاطر سادگی و باریک بودن و سلاح‌های کارا و باز هم ساده برای جنگ هوایی علیه اهداف زمینی، بسیار موفق است. و مانور خوبی هم دارد که بتواند از خودش محافظت کند.

هلی‌کوپتر جنگنده کبری

این هلی‌کوپتر هم‌اکنون در بسیاری از ارتش‌های دنیا در حال خدمت است: ایران، کره، اسرائیل، ترکیه، ژاپن، چین، پاکستان، تایلند، اتریش؛ و نیروی دریایی آمریکا.
در اینجا ویدئویی کوتاه از آماده‌سازی و پرواز و عملیات این هلی‌کوپتر را می‌بینید.
]]>
روایت جنگ 2020-09-23T14:54:13+01:00 2020-09-23T14:54:13+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/457 پویا کام این روزها سالگرد شروع جنگ عراق با ایران است. روایت‌های زیادی را از ابتدای جنگ شنیده‌ایم. و از نقش نیروهای مختلف در دفاع در برابر هجوم سراسری ارتش صدام. اما روایت دیگری چند سال است شنیده می‌شود که با این روایت رسمی تفاوت دارد. شنیدن این مصاحبه با ابوالحسن بنی‌صدر (اولین رییس جمهور ایران) خیلی جالب است.همین جالبی، در مورد بقیه حوادث سیاسی ِسه سال اول انقلاب هم وجود دارد. با توجه به اینکه دیدم این مصاحبه بعد از 20 سال از رخدادش، از تمامی کانال‌های ویدئویی (یوتوب، آپارات) حذف شده است، آن این روزها سالگرد شروع جنگ عراق با ایران است.
روایت‌های زیادی را از ابتدای جنگ شنیده‌ایم. و از نقش نیروهای مختلف در دفاع در برابر هجوم سراسری ارتش صدام.
نیرو هوایی جنگ

اما روایت دیگری چند سال است شنیده می‌شود که با این روایت رسمی تفاوت دارد.
شنیدن این مصاحبه با ابوالحسن بنی‌صدر (اولین رییس جمهور ایران) خیلی جالب است.
همین جالبی، در مورد بقیه حوادث سیاسی ِسه سال اول انقلاب هم وجود دارد.
با توجه به اینکه دیدم این مصاحبه بعد از 20 سال از رخدادش، از تمامی کانال‌های ویدئویی (یوتوب، آپارات) حذف شده است، آن را تهیه کردم و در اینجا بصورت مستقیم می‌گذارم.
]]>
حیوان 2020-09-21T12:21:19+01:00 2020-09-21T12:21:19+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/456 پویا کام دیدن مستندهایی از حیوانات گاهی می‌چسبد. این مجموعه بصورت سریالی تاریخی از طبیعت را روایت می‌کند.قسمت اول آن را اینجا می‌گذاریم. دیدن مستندهایی از حیوانات گاهی می‌چسبد.

مستند راز بقا طبیعت

این مجموعه بصورت سریالی تاریخی از طبیعت را روایت می‌کند.
قسمت اول آن را اینجا می‌گذاریم.
]]>
دنیا باید انتخاب کند 2020-09-17T13:52:06+01:00 2020-09-17T13:52:06+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/455 پویا کام سالهاست که ضوابط جمع شده است و روابط جایش را گرفته است. فلان آقازاده قدرتش از دادستان شهر بیشتر است. و باند فلان رییس از وزیر امنیت قدرت بیشتری دارد. سالهاست نه قانون خدا، که قانون بشری هم مهجور مانده است. وفاداری به رییس جای «قانون» را گرفته است. دنیا باید انتخاب کند. امروز دنیا جایی ایستاده است که باید موقعیت انتخاب نامیدش. انتخابی که سالهایی را خواهد ساخت که یا قانون مساوی برای «همه» را خواهد آورد یا بی‌قانونی برای همه را. سالهایی که ارزش‌ها عوض خواهد شد. به دو

سالهاست که ضوابط جمع شده است و روابط جایش را گرفته است. فلان آقازاده قدرتش از دادستان شهر بیشتر است. و باند فلان رییس از وزیر امنیت قدرت بیشتری دارد.

سالهاست نه قانون خدا، که قانون بشری هم مهجور مانده است. وفاداری به رییس جای «قانون» را گرفته است.

دنیا باید انتخاب کند. امروز دنیا جایی ایستاده است که باید موقعیت انتخاب نامیدش.

انتخابی که سالهایی را خواهد ساخت که یا قانون مساوی برای «همه» را خواهد آورد یا بی‌قانونی برای همه را. سالهایی که ارزش‌ها عوض خواهد شد.

به دوران جنگل برخواهیم گشت آنچه این انتخاب برای دنیا خواهد آورد.

امروز دنیا باید انتخاب کند. هر آنچه در این گوشه دنیا سالهاست حاکم است، به زودی بر همه دنیای متمدن حاکم می‌شود.

قانون یا بی‌قانونی.

انتخاب امروز جهان است.
 و فردا را خواهیم دید.

]]>
دفاع شخصی 2020-09-16T11:07:37+01:00 2020-09-16T11:07:37+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/454 پویا کام کاراته را اغلب به عنوان یک هنر رزمی نگاه کرده‌ایم. ابزاری برای از نابود کردن طرف مقابل. یعنی یک ابزار تهاجمی.اما در این ویدئو، سعی شده است کاراته را به عنوان یک ابزار دفاع از خود معرفی کند. تماشای آن بد نیست. کاراته را اغلب به عنوان یک هنر رزمی نگاه کرده‌ایم. ابزاری برای از نابود کردن طرف مقابل. یعنی یک ابزار تهاجمی.
اما در این ویدئو، سعی شده است کاراته را به عنوان یک ابزار دفاع از خود معرفی کند.
تماشای آن بد نیست.

]]>
بنز 500 2020-09-15T11:01:14+01:00 2020-09-15T11:01:14+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/453 پویا کام مدل‌های قدیمی بنز، شاید زیباتر بود. در اینجا کمی با BENZ 500E آشنا بشوید: مدل‌های قدیمی بنز، شاید زیباتر بود.
در اینجا کمی با BENZ 500E آشنا بشوید:

]]>
گوفی 2020-09-11T10:19:54+01:00 2020-09-11T10:19:54+01:00 tag:http://pooyacom.mihanblog.com/post/452 پویا کام می‌گویند سیگار را ترک کردن سخت است. اما شدنی است. اگر قصد این کار را دارید با گوفی همراه شوید! می‌گویند سیگار را ترک کردن سخت است. اما شدنی است.
اگر قصد این کار را دارید با گوفی همراه شوید!

]]>